بنادر

خارج سازی شناور مغروقه “تنگسیر” از عمق ۱۷ متری خلیج فارس

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از انجام موفقیت آمیز عملیات خارج سازی شناور مغروقه تنگسیر از عمق ۱۷ متری آب های خلیج فارس در دهانه ورودی بندر بهمن جزیره قشم خبر داد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، “محمد رضا پور رجبی” در خصوص جزییات این خبر اظهار داشت: شناور مغروقه تنگسیر در دهانه ورودی حوضچه بندر چندمنظوره بهمن با محموله کاشی، سرامیک و سنگ بادامی معدنی غرق شده بود.

وی افزود: طی یکسال اخیر، عملیات خارج سازی این شناور مغروقه به همت معاونت فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و با هدف ارتقاء ایمنی تردد شناوران دریایی به انجام رسید.

به گفته پور رجبی، این شناور با طول ۵۰ متر و عرض ۸ متر در عمق ۱۷ متری دریا واقع شده بود که عملیات مغروقه برداری آن از اردیبهشت ماه سال ۹۶ آغاز و تا پایان فروردین ماه سال جاری ادامه داشت که خوشبختانه با موفقیت به پایان رسید.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از پیچیدگی و سختی های عملیاتی این پروژه نیز سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد: موقیعت قرارگیری شناور در اعماق دریا به شکلی بود که جریان های شدید آب و باد باعث محدودیت کار زیر دریا می شد؛ به گونه ای که عملیات برش کاری و غواصی در اغلب ساعات روز، امکان پذیر نبود و تیم غواصی فقط یک تا دوساعت آنهم در شرایط مناسب بین زمان جزر و مد آب قادر به فعالیت بودند.

وی هزینه خارج سازی شناور مغروقه تنگسیر از آب های ساحلی واقع در دهانه ورودی بندر بهمن را حدود ۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بسته