بنادرفرودگاه

توسعه گردشگری بهترین راه پویایی اقتصاد کشور است

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه منطقه آزاد قشم گفت: توسعه گردشگری بهترین راه پویایی اقتصاد کشور و خروج از رکود فعلی و جنگ اقتصادی دشمن است.

مجتبی شمس‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار فارس در قشم، در حاشیه نشست هم اندیشی شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه منطقه آزاد قشم با مدیرعامل و برخی از مدیران ارشد هواپیمایی قشم ایر، جامعه فعالین اقتصادی، جامعه هتل‌داران و آژانس‌داران جزیره قشم با اشاره به جنگ اقتصادی که دشمن علیه جمهوری اسلامی به راه انداخته اظهار داشت: توسعه گردشگری بهترین راه پویایی اقتصاد کشور و خروج از رکود فعلی است.

وی با تاکید بر این که مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم نیز نگاه ویژه‌ای نسبت به توسعه گردشگری در این شهرستان با توجه به ظرفیت‌های ناب در آن وجود دارد افزود: در این نشست توافق‌های خوبی حاصل شد که از جمله مهم‌ترین آنها توافق با شرکت قشم ایر مبنی بر افزایش پروازها به جزیره قشم از یک به دو هواپیما در بیس پروازی قشم است که این مسئله نقش بسزایی در جذب گردشگر به این جزیره خواهد داشت.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه منطقه آزاد قشم از تدوین بسته‌های تفریحی گردشگری برای جذب گردشگر به قشم خبر داد و تصریح کرد: در تلاش هستیم تا این بسته‌های تفریحی قبل از مردادماه در دسترس مردم قرار گیرد.

این مقام مسؤول با بیان این که قشم از ظرفیت‌های ناب گردشگری برخوردار است، تاکید کرد: همه باید یکدل و یکصدا در جهت پویایی اقتصاد منطقه و کشور تلاش کنیم که گردشگری از مهم‌ترین این راه‌ها است.

شمس‌نژاد اظهار داشت: باید زیرساخت‌های لازم برای جذب هر چه بیشتر گردشگر به جزیره قشم فراهم شود و هدف‌گذاری به صورتی باشد که گردشگران با نازل‌ترین قیمت اما با بهترین کیفیت، قشم را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنند.

سالانه بیش از ۵۴۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی از طریق فرودگاه بین‌المللی قشم جا به‌جا می‌شوند.

هر هفته بین ۱۴۰ تا ۱۷۰ سورتی پرواز از این فرودگاه در مسیرهای شیراز، تبریز، کرمان، رشت، اصفهان، مشهد، تهران و دوبی توسط شرکت‌های زاگرس، قشم ایر، معراج، ایران ایر، آتا، آسمان، تابان، کیش، ماهان و سپهران صورت می‌گیرد که حدود ۲۰ هزار مسافر جابجا می‌شوند.

گفتنی است، شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینها را هم ببینید

بسته
بسته