اخبار

فرودگاه قشم رکوددار افزایش نرخ جابه جایی مسافر در کشور

مدیر عامل شرکت فرودگاه بین المللی قشم از افزایش ۳۲ درصدی جابه جایی مسافر در سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد و افزود: این رقم بالاترین نرخ رشد در بین فرودگاه های کشور است.به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، مجتبی شمس نژاد با اعلام این خبر گفت: میزان مسافران اعزام و پذیرش شده فرودگاه قشم از ابتدا سال تا روزهای پایانی امسال از مرز نیم میلیون تن گذشت و آمار ۸۰ هزار نفری جا به جایی مسافر در بهمن ماه امسال نیز رکورد جدیدی را در این فرودگاه به ثبت رساند.
وی افزود: این شرکت با توجه به افزایش تقاضای پرواز و جابه جایی مسافران اصلاحات زیادی را در زیرساخت و سخت افزار فرودگاه با هدف تکریم ارباب رجوع و رضایت مسافر انجام داده است.
شمس نژاد ادامه داد: ارتقای سامانه ناوبری فرودگاه مطابق استاندارد های بین المللی، جابه جایی سالن پذیرش مسافران خارجی برای بهینه سازی و رفع نواقص موجود و نصب تسمه نقاله ۵۷ متری برای پذیرش بار مسافران از مهمترین این اقدامات است.
وی از تعویض مانیتورهای اطلاع رسانی و نصب سامانه جدید FIDS و راه اندازی وبسایت و کانال اطلاع رسانی جدید فرودگاه به نشانی www.qeshmairport.com برای تسهیل دسترسی مسافران به اطلاعات ضروری به عنوان دیگر اقدامات این فرودگاه در سال ۹۵ نام برد.
به گفته مدیرعامل فرودگاه بین المللی قشم، علاوه بر نصب تابلوهای متعدد اطلاع رسانی در سالن این فرودگاه، گروه های موسیقی محلی نیز با استقرار در این محل و با نواختن موسیقی زیبای محلی از مسافران نوروزی قشم استقبال می کنند.
جزیره قشم در جنوب ایران واقع شده و مسافران از سه مسیر هوایی (فرودگاه بین المللی قشم)، دریایی (اسکله حقانی بندرعباس به اسکله شهید ذاکری) و زمینی که مسافران با استفاده از وسایل نقلیه شخصی و عمومی از طریق بندر پهل وارد اسکله لافت در جزیره قشم می شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بسته